Dzień z życia mieszkańca MaderyMadera to idylliczna wyspa, znana z przyjemnej pogody, złotych plaż i bujnego, zielonego krajobrazu. Jest to popularne miejsce wypoczynku dla wielu Europejczyków, a także korzysta z tego, że jest rajem podatkowym. Madera liczy około 250 000 mieszkańców, co w porównaniu z innymi miastami stanowi niewielką populację. Na wyspie znajduje się kilka mniejszych miejscowości, w tym Calheta de Ângulo, Machico i Santana. Jednak większość mieszkańców mieszka w stolicy wyspy Funchal, która liczy około 90 000 osób. Mimo że życie na tej pięknej wyspie toczy się spokojnie i w wolnym tempie, mieszkańcy Madery są zajęci poruszaniem się po codziennym życiu w mieście. Oto migawka tego, jak wygląda ich przeciętny dzień...

Rano - dojazd do pracy i ćwiczenia

Poranna rutyna każdego człowieka jest inna, ale w tym mieście ludzie zazwyczaj budzą się na tyle wcześnie, by zdążyć do pracy na czas. Jeśli pracują w centrum miasta, do miejsca pracy muszą po prostu dojść pieszo. Jeśli jednak mieszkają na obrzeżach, mogą mieć przed sobą długi dojazd do pracy. Dla tych, którzy dysponują wolnym czasem, codzienny trening jest prostym sposobem na zachowanie zdrowia i znalezienie czasu dla siebie. Można go wykonywać rano przed pracą lub wieczorem po długim dniu pracy i dojazdów do pracy.

Południe - lunch w pracy

Gdy ludzie wykonują swoje codzienne obowiązki i sprawdzają pozycje na liście rzeczy do zrobienia, nadchodzi pora lunchu. Mieszkańcy Madery mogą wybierać spośród szerokiej gamy restauracji w centrum miasta. Większość z nich to lokale gastronomiczne. Jeżeli szukasz miejsca, w którym można zjeść firmowy lunch, na Maderze jest kilka restauracji nastawionych na imprezy, takich jak bistro i salony na dachu.

Po południu - Wolontariusze i więcej dojazdów

Po lunchu ludzie wracają do pracy lub udają się do kolejnego zadania. Może jednak mają też czas na wolontariat, by coś zmienić w swoim mieście. Ponieważ miasto jest małe, a mieszkańcy gościnni i przyjaźni, łatwo jest poznać nowych ludzi i poczuć się częścią społeczności. Kiedy popołudnie przechodzi w wczesny wieczór, osoby mieszkające na obrzeżach miasta mogą być zmuszone wskoczyć do pociągu lub autobusu miejskiego, aby wrócić do domu, zwłaszcza jeśli dojeżdżają do pracy.

Wieczorem - kolacja i odpoczynek

Gdy słońce zachodzi, miasto rozświetla się i wiele osób je kolację w restauracjach lub w domu z rodziną. Dla tych, którzy mieszkają na obrzeżach miasta, droga do domu może być dłuższa, zwłaszcza jeśli dojeżdżają pociągiem. Niektórzy mieszkańcy wolą odpoczywać wieczorem, gdy kończy się całodzienny zgiełk i hałas. Inni mogą chcieć wyjść na drinka z przyjaciółmi i kolegami. W mieście jest wiele barów i klubów, a na nocne wyjścia można się wybrać do kurortów i innych części wyspy.