T-shirty męskie jako baza pod koszule męskieZastanawiasz się, czy T-shirty męskie stanowią dobry podkład pod koszule męskie? Bawełniane T-shirty sprawdzą się doskonale nie tylko jako osobne ubrania, lecz także jako dodatkowy, bardziej casualowy dodatkowy element pod elegancką koszulę. Przeczytaj o tym, jakie połączenie będą dobrym wyborem, a które okażą się modowym faux-pas.

T-shirty męskie i koszule męskie – dobre połączenie?

Koszule męskie i T-shirty męskie mogą na pierwszy rzut oka nie wydawać się dobrym połączeniem, jednakże odpowiednio skomponowane mogą stworzyć naprawdę ciekawą stylizację. Tradycyjnie koszule męskie powinny być zakładane na podkoszulki, jednakże z kilku ważnych względów takie połączenie nie przypadło do gustu wielu mężczyznom. Przede wszystkim dlatego, że podkoszulki często wykonane są ze sztucznych materiałów, które wzmagają pocenie. Co więcej, często odznaczają się one pod koszulą, czego większość mężczyzn wolałoby uniknąć. Czy T-shirty męskie to również nie jest polecany dodatek? Dowiedz się więcej na ten temat!

T-shirty męskie zajmują dużo miejsca na sklepowych półkach, jednak nie wszystkie z nich nadają się do stworzenia bazy stylizacji. Uzupełniając koszule męskie unikaj luźnych T-shirtów o kroju oversize, które często wybierają szczególnie nieco tężsi panowie. Dobrym rozwiązaniem są przylegające T-shirty męskie, albo przynajmniej takie, które nieznacznie odstają od ciała.

Jak połączyć kolorystycznie koszulkę z koszulą?

Odpowiedni dobór kolorystyczny koszulki i koszuli to sedno całej stylizacji, która zawiera te dwa elementy męskiej garderoby. Niestety, nie możemy w pełni dowolnie łączyć kolorów, gdyż trzeba to robić z wyczuciem i smakiem. Latem pozornie mamy większą swobodę, jeżeli chodzi o dobór barw, jednak mimo wszystko powinniśmy się trzymać pewnych uniwersalnych wytycznych.

Pod koszulę doskonale nadaje się biały T-shirt męski, do którego można dobrać każdy kolor koszuli. W podobny sposób można łączyć także czernie, szarości czy granaty, jednak należy pamiętać o tym, żeby przełamać ciemne kolory jasnym kolorem koszuli. W innym przypadku stylizacja może wydawać się zbyt smutna i przytłaczająca.

Czy pod koszulę warto wybrać wyłącznie gładkie T-shirty męskie?

Jedną z najważniejszych zalet łączenia eleganckiego elementu garderoby, jakim są koszule męskie z bardziej codziennym, jaki stanowią T-shirty męskie jest ochrona eleganckiej koszuli przed nieestetycznymi plamami z dezodorantów. W lecie T-shirty męskie będą wchłaniać pot, a w zimie dodatkowo chronić przed chłodem i mrozem.

Kwestia wyboru T-shirtu męskiego pod koszulę to bardzo indywidualna sprawa i zależy przede wszystkim od tego, na jaką okazję planujemy wybrać takie połączenie. W przypadku eleganckich wyjść dobrze jest utrzymać całość w tonacji jednej barwy, co dodaje mężczyźnie elegancji. Z kolei na co dzień warto bawić się modą i wybierać nawet nieoczywiste połączenia. Ciekawe koszulki w kolorowe nadruki i czarna koszula, a także inna, jednokolorowa to połączenie, które pojawia się często na wieczornych imprezach czy w klubach.