Dlaczego powinieneś kupić ubezpieczenie na życie bez względu na to, czy masz dzieci, czy nieKiedy myślisz o tym, ubezpieczenie na życie nie jest szczególnie przyjemnym tematem. Jest to jednak jeden z najważniejszych tematów, które możesz zgłębić jako dorosły i rodzic. Posiadanie dzieci zmienia Twoje życie, a bycie rodzicem ma również wpływ na Twoją finansową przyszłość. Jeśli zostaniesz rodzicem, czy to biologicznym, czy adopcyjnym, są pewne dodatkowe wydatki, które należy wziąć pod uwagę. Poza nowym dzieckiem i jego żłobkiem, pojawią się dodatkowe koszty na jedzenie, ubrania i inne niezbędne rzeczy (które mogą obejmować nawet nianię).

Dlaczego ważne jest, aby rodzice kupili ubezpieczenie na życie?

Najpierw porozmawiajmy o rodzaju pokrycia, które powinieneś kupić. Jest kilka opcji: Universal Life: Jest to rodzaj polisy hybrydowej, która łączy w sobie świadczenie na wypadek śmierci z rosnącą wartością pieniężną. Płacisz pojedynczą składkę z góry, a z czasem polisa buduje wartość pieniężną, do której możesz mieć dostęp w razie potrzeby. W momencie śmierci, świadczenie pośmiertne zostanie wypłacone beneficjentom.

  • Terminowe ubezpieczenie na życie: Znany również jako czyste ubezpieczenie na życie, ten rodzaj polisy jest zaprojektowany, aby zapewnić świadczenie z tytułu śmierci przez określony czas. Świadczenie z tytułu śmierci jest wypłacane natychmiast, jeśli posiadacz polisy umrze podczas okresu ubezpieczenia. W przeciwieństwie do wartości pieniężnej w uniwersalnej polisie na życie, świadczenie z tytułu śmierci na polisie terminowej jest stałe.
  • Universal Disability: Ten rodzaj polisy jest zwykle kupowany jako dodatek do ubezpieczenia na życie. Wypłaca się ją w przypadku, gdy ubezpieczony staje się niepełnosprawny i nie jest w stanie pracować z powodu poważnej choroby lub urazu. Polisa ta ma za zadanie zastąpić utracony dochód w przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie pracować lub zarabiać tyle, ile wcześniej.

Co sprawi, że zakup ubezpieczenia na życie będzie ważny dla Twojego domu?

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoją rodzinę przed finansowymi konsekwencjami Twojej śmierci, musisz kupić ubezpieczenie na życie. Jeśli jesteś rodzicem, to ubezpieczenie na życie, które kupisz będzie również służyło jako rodzaj ochrony finansowej dla Twojej rodziny. Może ono pomóc rodzinie związać koniec z końcem w przypadku wczesnej śmierci. Rodzice często pomijają ten krytyczny aspekt planowania finansowego, ponieważ nie spodziewają się, że coś im się stanie. Jednak śmierć jest pewnikiem. Nikt nie żyje wiecznie i nikt nie może przewidzieć przyszłości. Na przykład, jeśli zachorujesz lub doznasz urazu, który uniemożliwi Ci pracę, będziesz miał na utrzymaniu inne osoby (np. dzieci pod Twoją opieką). Polisa ubezpieczeniowa na życie pomoże pokryć koszty leczenia i inne niezbędne wydatki, aby osoby pozostające na Państwa utrzymaniu mogły nadal żyć w sposób, do którego są przyzwyczajone.